Economist-Administrativ
pentru Itercon Romania

Bucuresti | Full time
Experienta

Entry level (1-3 ani)

Limbi straine

Spaniola

Locatie

Bucuresti

Detalii anunt

Candidatul ideal
• Studii superioare, preferabil in domeniul economic
• Cunostinte nivel mediu-avansat de pachet MS Office (word, excel, outlook).
• Cunostinte de legislatie contabila si fiscala nivel incepator-mediu;
• Perseverent, ordonat,organizat, corect, tenace si motivat de rezultat, cu spirit de echipa;
• Persoana responsabila, serioasa;
• Incadrare in termene;
• Capacitate de a gestiona in paralel mai multe proiecte;
• Permis de conducere cat.B
Descrierea jobului
•Colectarea si verificarea documentelor primite de la punctele de lucru , atat pe suport de hartie, cat si electronic ( documente justificative aferente facturilor , sume anexe cu sumele din facturi , verificarea facturilor conform contracte/ comenzi, facturile primite sa fie aprobate de managerul de proiect, etc..)
•Se asigura ca documentele primite sunt in conformitate cu legislatia in vigoare
•Actualizare in excel evidenta contractelor cu furnizorii pentru fiecare punct de lucru, corelare facturi primite sa fie conform contract/ comenzi, urmarire facturare conform valoare contract
•Mentinerea relatiilor cu furnizorii de servicii/ achiziti de bunuri
•Arhivarea documentelor pe punctele de lucru, atat pe suport de hartie, cat si electronica
•Comunicarea cu punctele de lucru ale societatii;
•Se asigura de colectarea si verificarea la timp a documentelor primite din punctele de lucru si predarea lor catre departamantul contabilitate
•Intocmirea anexelor pentru cheltuielile administrative ale societatii
•Alte sarcini ocazionate de buna desfasurare a activitatii in cadrul departamentului.
•Disponibilitate deplasari in tara la punctele de lucru ale societatii din Jud. Prahova (Ploiesti, Breaza) si Jud. Dolj (Craiova) in functie de necesitati;

Acest job a expirat sau nu mai este activ.

Despre Itercon Romania

ITERCON este o companie cu o vechime de mai bine de 50 de ani in domeniul constructiilor. Si-a inceput activitatea in Comunitatea Valencia, Spania. In anul 2009 si-a extins activitatea la nivel international…