Economist - expert contabil
pentru ODAS GLOBAL CONSULTING SRL

Cluj-Napoca | Full time
Experienta

Entry level (1-3 ani) / Middle (3-5 ani)

Locatie

Cluj-Napoca

Detalii anunt

Cerinte
Candidatul

studii superioare economice in domeniul financiar-contabil;
experienta in domeniul contabilitatii financiare si de gestiune, organizare contabila si coordonarea departamentului financiar-contabil;
cunostinte solide in domeniul financiar-contabil, fiscal si de drept comercial;
persoana responsabila, punctuala, comunicativa si cu o mare dorinta / capacitate de a acumula informatii / cunostinte, care urmareste perfectionarea continua;
membru activ CECCAR;
cunostinte MS Office, WinMentor - nivel avansat
Descrierea jobului

Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei;
Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare;
Se informeaza permanent cu privire la legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei;
Intocmeste la timp si in conformitate cu dispozitiile legale balantele de verificare si declaratiile fiscale periodice;
Intocmeste situatiile financiare anuale si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale si contabile;
Asigura efectuarea la timp a platilor fata de stat si fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
Verifica evidenta stocurilor si controlul gestiunii stocurilor;
Realizeaza analize economice-financiare / alte rapoarte catre managementul companiei;

Oferta (bonusuri, beneficii)
Salariu mult peste media pietei;
Mediu de lucru prietenos;
Telefon de serviciu;
Program flexibil etc.

Despre ODAS GLOBAL CONSULTING SRL