Inginer Electronist/ Electromecanic
pentru Lacon Electronic SRL

Galati | Full time
Experienta

Fara experienta / Entry level (1-3 ani) / Middle (3-5 ani) / Senior (5-10 ani)

Limbi straine

Engleza

Locatie

Galati

Detalii anunt

Descrierea jobului

Asigura preluarea informatiilor tehnice ale proiectelor (verifica existenta tuturor detaliilor tehnice necesare realizarii ofertei de pret si sesizeaza superiorul in cazul in care documentatia este incompleta);
Intocmeste calculatia de pret a proiectului respectand toate cerintele clientului;
Intocmeste liste de materiale, verifica stocuri existente, trimite cereri de oferta, intocmeste calculatiile de timp, verifica daca pentru procesul de productie sunt necesare costuri aditionale;
Preda calculatia de pret in limita termenului fixat impreuna cu superiorii si asigura suport pentru eventualele neclaritati;
Planificarea cu atentie a activitatilor;
Controlul regulat si urmarirea stadiului proiectelor si a listelor de sarcini;
Ofera suport tehnic pentru productie.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare tehnice in domeniul electronic/electromecanic;
Cunostintele din domeniul confectiei cablurilor si a panourilor electrice reprezinta un avantaj;
Cunostinte de Outlook, Excel, Word, PowerPoint;
Abilitati de citire si intelegere a fiselor tehnice;
Cunostinte minime Eagle, Autocad;
Cunostinte limba engleza (scris si vorbit). Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
Abilitatea de a lucra independent cat si in echipa;
Capacitate de analiza si sinteza a informatiei;
Abilitatea de a urmari derularea unui proiect de la conceptie pana la finalizare.

Despre Lacon Electronic SRL

Lacon Electronic SRL este subsidiara a grupului german Lacon, al carui sediu principal se afla in Karlsfeld (Munchen-Germania). Filiala din Romania se afla in judetul Galati, avand peste 300 de angajati.