INGINER TRADUCERI DE SPECIALITATE
pentru DD PROMOTERM SRL

Bucuresti | Part time
Experienta

Entry level (1-3 ani)

Limbi straine

Engleza, Franceza

Locatie

Bucuresti

Detalii anunt

OBIECTIV:
• Asigurarea documentatiei tehnice pentru toate livrarile de echipamente;
• Efectuarea traducerilor documentatiei tehnice;

RESPONSABILITATI:

• Intocmeste setul de documentatie tehnica specific contractelor, comenzilor, facturilor si avizelor de expeditie;
• Asigura cerificatele CE, declaratii de conformitate, certificate Eurovent si orice alt tip de documente de calitate, pe care trebuie sa le obtina de la furnizorii de echipamente ai companiei, interni si externi;
• Ofera cartile tehnice clientilor care le solicita;
• Traduce documentatia tehnica: prospecte tehnice/ comerciale, notite/manuale de montaj, de instalare, punere in functiune si intretinere, notite tehnice, cataloage de produse ale companiei;
• Realizeaza machetarea cataloagelor, prospectelor si a cartilor tehnice care sunt traduse;
• Tehnoredacteaza si prelucreaza , la nevoie, imagini pentru a fi folosite in cataloage, flyere, site, etc.;
• Ofera suport de traduceri in cadrul intalnirilor cu furnizorii companiei;
• Gestioneaza documentatia existenta in firma si cea care se primeste de la furnizorii externi de echipamente;

Cerinte:
Studii superioare de profil tehnic. Candidatul poate fi student in an terminal;
Limba engleza si franceza - limbaj tehnic – nivel avansat; Italiana – nivel conversational – reprezinta avantaj;
Abilitati de utilizare PC : Microsoft Office (Word, Excel, Power Point), programe de prelucrare/ machetare/ editare fisiere: Infix PDF Editor, Microsoft Publisher, Corel Draw, etc.;
Persoana organizata, orientata catre client, cu deschidere de a creste in cadrul companiei;
Persoana cu initiativa si responsabila.

Bucuresti

Despre DD PROMOTERM SRL

Grupul Promoterm este un jucator important pe piata de instalatii din Romania. Scopul Grupului Promoterm este acela de a furniza solutii complete de incalzire, climatizare-ventilatie si automatizari HVAC, utilizand echipamente performante, energii regenerabile…