Operator telemarketing
pentru Smart Project Solutions

Bucuresti | Full time
Experienta

Entry level (1-3 ani)

Locatie

Bucuresti

Candidatul/Candidata ideal(a) trebuie sa fie o persoana serioasa si responsabila, care odata ce se angajeaza intr-un proiect sa il duca pana la capat, cu experienta anterioara in colectarea datelor sau telemarketing. Prezinta avantaj daca a mai fost implicat intr-o activitate de call center si un avantaj mai mare daca a mai promovat pana acum orice produs IT.
Este importanta o foarte buna cunoastere a limbii romane, vorbita si scrisa.
Este esential sa se simta confortabil si relaxat intr-o convorbire telefonica, sa aiba o voce placuta, cursivitate in idei si fluenta in vorbire; capacitatea de a-si adapta discursul la o discutie mai tehnica daca este cazul.
Sa aiba cunostinte si abilitati bune de utilizare PC si de a folosi Microsoft Office (Excel, Word, PPT).
Cautam o persoana dinamica, foarte comunicativa si dornica sa-si atinga obiectivele.
Descrierea jobului:
Campaniile derulate NU presupun vanzarea de produse sau servicii. Obiectivele pot fi: colectarea datelor, actualizarea unor informatii, invitarea prospectilor la un eveniment, informarea acestora cu privire la o oferta, stabilirea de intalniri.
Responsabilitati:
• generarea zilnica a unui numar de apeluri
• colectarea datelor pe baza unui script
• notarea cu acuratete a informatiilor furnizate de conlocutor, in rapoarte excel
• atingerea obiectivului lunar stabilit pentru fiecare proiect.

Acest job a expirat sau nu mai este activ.

Bucuresti

Despre Smart Project Solutions

Companie de software