Junior Graphic Designer
pentru S.C. Rentrop & Straton S.R.L.

Bucuresti | Full time
Experienta

Student / Entry level (1-3 ani)

Locatie

Bucuresti

Esti pasionat de Graphic Design si doresti sa urmezi o cariera in acest domeniu?

Daca esti din Bucuresti, te asteptam sa te alaturi echipei Rentrop & Straton.

Oferim un salariu motivant, un mediu de lucru tanar si inovativ, in birourile noastre situate in zona Piata Unirii.

Candidatul pe care il cautam are:

Studii superioare in curs sau finalizate;

Experienta relevanta (chiar si incipienta) in domeniul graficii web;

Cunostinte deja formate despre Adobe Illustrator si Adobe Photoshop;

Cunostinte de design, fonturi, machetare necesare transpunerii propunerii de creatie in documentul final;

Experienta relevanta (chiar si incipienta) in domeniu (grafica);

Experienta in realizare proiecte de design pentru proiecte web;

Limba engleza nivel mediu;

Simt estetic, creativitate, atentie la detalii, atentie distributiva;

Abilitati de organizare si planificare;

Respectarea deadline-urilor, lucru in echipa;

Portofoliul constituie un avantaj.

Descrierea jobului:

Creatie generala de concepte, solutii grafice (web, branding);

Stabilirea layout-ului si respectarea elementelor de corporate identity pentru toate brand-urile din portofoliu;

Conceptie grafica diverse materiale de promovare online (banner, pop-up, newsletter, landing page etc.);

Prelucrare de fotografii high si low resolution.

Acest job a expirat sau nu mai este activ.

Bucuresti

Despre S.C. Rentrop & Straton S.R.L.

Lider de 22 ani al pietei de informatii specializate din Romania, grupul romano-german Rentrop&Straton are peste 200,000 de clienti. Din portofoliul Rentrop&Straton amintim: colectia Consilier (Taxe si Impozite, Contabilitate, TVA, Impozit pe Profit,…