Junior Web Designer
pentru S.C. Rentrop & Straton S.R.L.

Bucuresti | Full time
Experienta

Student / Entry level (1-3 ani)

Locatie

Bucuresti

Cautam o persoana tanara pentru pozitia de Junior web designer & front-end developer in completarea unei echipe de programatori/designeri web.

Cerinte:
- seriozitate;
- angajament pe termen lung;
- absolvent facultate de profil IT reprezinta un avantaj;
- experienta de lucru in domeniul IT este de preferat;
- capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi;
- gandire organizata, capacitatea de analiza si de rezolvarea unei probleme;
- capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate;
- acordarea de atentie detaliilor;
- cunostinte de limba engleza;
- respectarea deadline-urilor;
- disponibilitate full-time.

Tehnologii si produse software:
- limbaje si tehnologii cunoscute si utilizate: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery) ;
- experienta in lucrul cu CMS-uri (ex: Wordpress);
- experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel mediu: Open Cart, WooCommerce);
- reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica;
- reprezinta un avantaj cunostintele de optimizare SEO.

Responsabilitatile jobului:
- mentenanta si administrare proiecte deja existente;
- implementare scripturi pentru campanii de promovare online.

Colegii tai doresc de la tine:
- sa ai o atitudine pozitiva, proactiva in rezolvarea problemelor;
- sa ai spirit de echipa, sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere:
- sa fii determinat(a), perseverent(a), responsabil(a).

Oferta:
- mediu de lucru placut si profesionist;
- acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide;
- implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala.

Acest job a expirat sau nu mai este activ.

Despre S.C. Rentrop & Straton S.R.L.

Lider de 22 ani al pietei de informatii specializate din Romania, grupul romano-german Rentrop&Straton are peste 200,000 de clienti. Din portofoliul Rentrop&Straton amintim: colectia Consilier (Taxe si Impozite, Contabilitate, TVA, Impozit pe Profit,…