Specialist Aplicatii

Brasov | Full time
Experienta

Student / Entry level (1-3 ani) / Middle (3-5 ani)

Limbi straine

Engleza

Locatie

Brasov

Detalii anunt

Cerinte:

- orientare catre client,

- gandire analitica,

- cunostinte despre principiile generale de functionare ale unei companii de utilitati, cu preponderenta in domeniul tehnic:
contoare, echipamente de protectie, masura, automatizare si control,
Responsabilitati:

- participa la implementarea proiectelor de smart metering,

- ofera suport tehnic utilizatorilor aplicatiilor software,

- identifica si monitorizeaza anomaliile aparute in functionarea aplicatiilor software,

- monitorizeaza activitatile de remediere defecte aparute la componentele de pe teren ale sistemelor de smart metering,

- dezvolta rapoarte pe baza datelor generate de catre aplicatiile software,

- analizeaza procesele de business si intocmeste specificatii de dezvoltare sau de adaptare a aplicatiilor software, in functie de necesitati,
- mentine legatura cu producatorul aplicatiilor software pentru escaladarea si rezolvarea problemelor care nu pot fi rezolvate local sau pentru dezvoltari si adaptari ale aplicatiilor software.

- cunostinte avansate de limba engleza,

- cunoasterea aprofundata a sistemelor de gestiune a bazelor de date (MS SQL, Oracle), Scripts, Triggers, Proceduri stocate,

- permis de conducere categoria B

Beneficii:
• Pachet salarial motivant;
• Bonusuri pentru performanta;
• Beneficii non-financiare: certificari, training, etc.;
• Atmosfera benefica dezvoltarii profesionale si personale.

Angajator privat

Compania care a postat acest anunt doreste sa ramana anonima.